Prekoncepcja.pl – nowy portal o tym, jak dobrze przygotować się do ciąży

prekoncepcja Genetyczne.pl ma nowego partnera – portal Prekoncepcja.pl, skierowany do wszystkich osób chcących spełnić marzenie o zdrowej ciąży. Jego główną ideą jest dostarczanie rzetelnych informacji i porad na temat fizycznego i psychicznego przygotowania do poczęcia i urodzenia zdrowego dziecka.

Prekoncepcja.pl – porady ekspertów

Treści publikowane w serwisie Prekoncepcja.pl, to nie tylko artykuły redakcyjne, ale również eksperckie – konsultowane i tworzone we współpracy ze specjalistami. Dzięki temu Prekoncepcja.pl staje się rzetelnym źródłem informacji i porad.

 Prekoncepcja.pl – jak zajść w ciążę?

Artykuły publikowane w portalu obejmują zagadnienia związane z szeroko rozumianą prekoncepcją, czyli wszystkimi działaniami, które pozwalają parom począć, a potem wydać na świat zdrowe dziecko. Sporo znajdziemy w nich informacji na temat stylu życia przed ciążą – w tym diety, aktywności fizycznej czy roli nałogów. Dowiemy się również czegoś na temat sposobów zmniejszania ryzyka poronienia oraz możliwych przyczyn niepłodności partnerskiej. W serwisie dość mocno zaakcentowanym tematem jest temat badań, które warto wykonać przed ciążą.

Autorzy serwisu nie zapomnieli wspomnieć tutaj o badaniach genetycznych, choćby w kierunku trombofilii wrodzonej czy mutacji genu MTHFR –  zmian  genetycznych, które mogą wpłynąć na przebieg ciąży i rozwój dziecka. W jaki sposób? Trombofilia wrodzona zwiększa ryzyko zakrzepicy (zwłaszcza w ciąży), która może skutkować poronieniem, a nawet śmiercią matki. Mutacja genu MTHFR uniemożliwia z kolei prawidłowe wchłanianie kwasu foliowego – witaminy chroniącej przyszłe dziecko przed zaburzeniami w rozwoju układu nerwowego. Wykrycie trombofilii wrodzonej i mutacji genu MTHFR, najlepiej jeszcze przed ciążą, daje szansę na uniknięcie wszystkich tych powikłań.

Co więcej, w portalu znajdziecie również wykaz placówek i laboratoriów genetycznych, gdzie można zrobić badania w kierunku przyczyn poronienia, niepłodności oraz badania przed ciążą.

Prekoncepcja to nie tylko przygotowanie fizyczne, ale też mentalne. W artykułach znajdziecie informacje dotyczące tego, w jaki sposób stres czy negatywne relacje między partnerami mogą wpłynąć na zdolność do poczęcia dziecka.

Liczymy na długą i owocną współpracę z portalem Prekoncepcja.pl. Gorąco zachęcamy również wszystkich naszych czytelników do odwiedzania nowego serwisu. Mamy nadzieję, że informacje, które tam znajdziecie podpowiedzą Wam jak najlepiej przygotować się do ciąży.


Kontakt: www.prekoncepcja.plGoogle +

prekoncepcja logo

 

.

.

.

.

.


Zobacz też: achondroplazja, alkatonuria, anemia sierpowatachoroba Alzheimera, choroba Gauchera, Daltonizm, zespół DravetDystrofia mięśniowa Duchenne’a,  farmakogenomikafenyloketonuria, hemochromatoza, hemofilia, hipertrichoza, homocystynuria, klątwa Ondyny, mukowiscydoza, porfiria, rdzeniowy zanik mięśni, zespół Beckwitha-Wiedemanna, zespół Charge, zespół Cri du Chat, zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Gilberta, zespół Klinefeltera, zespół Marfana, nietolerancja laktozyzespół Noonan, zespół Patau, zespół Pradera-Williego, zespół Retta, zespół Sillvera-Russella, zespół supersamicy, zespół Tourette’a, zespół Turnera, zespół Usherabadanie genetyczne, porada genetykarzadkie choroby genetyczne, badanie kariotypu, test NOVA


kalendarz ciążyobjawy ciąży poródktóry tydzień ciąży badania w ciąży pológćwiczenia dla kobiet w ciąży usg w ciąży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *