Eksperci
Spis treści
mgr Joanna Piątek-Perlak, psycholog perinatalny
Psycholog zajmujący się udzielaniem pomocy psychologicznej osobom w głębokich traumach wynikających ze śmierci dziecka, poronienia i ciężkiej choroby. Pomaga rodzinom i parom przejść przez okres żałoby. Pracuje z osobami borykającymi się z problemem bezpłodności. Współpracuje z lekarzami, ginekologami, położnikami oraz położnymi.
Pomaga kobietom w zagrożonej ciąży i tym, które tę ciążę utraciły. Pracuje z kobietami i ich rodzinami, u których wynik badania prenatalnego wskazał ciężką, śmiertelną chorobę płodu. Obejmuje opieką osoby, u których po porodzie wystąpił ciężki stres pourazowy i trauma poporodowa. Pomaga kobietom w depresji poporodowej. Wspiera rodziców, którym urodziły się wcześniaki. Na co dzień pracuje w dwóch śląskich szpitalach — na oddziale położniczym oraz na oddziale intensywnej terapii i patologii noworodka.
lek. Anna Kruczek
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalista pediatrii i genetyki klinicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie pediatrii oraz 13-letni staż pracy w charakterze nauczyciela akademickiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od wielu lat pracuje również w Poradni Genetycznej.
mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny FoodMed Centrum
Z wykształcenia dietetyk kliniczny oraz pedagog. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, działaczka Fundacji Centrum Rodziny. Propagatorka zdrowego stylu życia oraz animatorka aktywności fizycznej.
Organizuje i prowadzi liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania poświęcone zdrowiu. Autorka programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży ” Cukier w Ryzach”, „Nakarm swój Mózg”, ” Akademia Zdrowego Juniora”.
Na co dzień w Centrum Rodziny współpracuje ze Szkołą Rodzenia Ksenia oraz Ośrodkiem Troski o Płodność Juglans. Wraz z Katarzyną Nowak współtworzy program dla niepłodnych par oraz przyszłych rodziców pt. „Gotowi do Narodzin”.
W ramach Akademii Zdrowej Rodziny współprowadzi warsztaty dla przyszłych mam dotyczące żywienia kobiet w ciąży oraz żywienia dzieci. W Ośrodku Diagnostyczno-Leczniczo-Rehabilitacyjnym „Elfik” pracuje z małymi pacjentami z zaburzeniami rozwoju oraz spektrum autyzmu. W pracy zawodowej wiele uwagi poświęca prawidłowemu funkcjonowaniu mikroflory jelitowej swoich pacjentów. Specjalizuje się w dietoterapiach chorób układu pokarmowego, alergii i nietolerancji pokarmowych, zaburzeń spektrum autyzmu, oraz chorób autoimmunizacyjnych.
mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny FoodMed Centrum
Z wykształcenia dietetyk kliniczny, biotechnolog oraz edukator diabetologiczny. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach programu stypendialnego uczestniczyła w badaniach nad wpływem czynników środowiskowych na DNA człowieka prowadzonych w Instytucie Genomiki i Biotechnologii na Uniwersytecie w Vila Real. Uczestniczyła w wielu programach o tematyce prozdrowotnej organizowanych przez Polskie Towarzystwo Dietetyki.
Specjalizuje się w dietoterapii zaburzeń gospodarki węglowodanowej i hormonalnej, szczególne u kobiet w ciąży oraz planujących ciążę. Współpracuje z Ośrodkiem Troski o Płodność „Juglans”. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla diabetyków oraz ich najbliższych, a także indywidualną edukację diabetologiczną dla pacjentów przyjmujących insulinę (także tych, którzy stosują osobiste pompy insulinowe). Od sierpnia 2016 roku w ramach wolontariatu wspomaga podopiecznych fundacji Black Butterflies w Zielonej Górze.