Konferencja położnych – ,,Teraz położne! – wyzwania i możliwości dla zawodu’’

konferencja położnych 5 kwietnia 2017 roku w Katowicach odbyła się kolejna konferencja położnych, tym razem pod hasłem ,,Teraz położne! – wyzwania i możliwości dla zawodu’’. Inicjatorem tego niezwykłego wydarzenia była Fundacja Rodzić po Ludzku. Konferencje tego typu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, idea jest wspaniała, co potwierdziła atmosfera panująca zarówno na sali wykładowej, jak i podczas przerw, które były doskonałą okazją, aby porozmawiać, wymienić poglądy i doświadczenia.

Tematyka konferencji zachęcała do uczestnictwa, podobnie jak grono zaproszonych wykładowców, wśród których znaleźli się wybitni specjaliści. Położne, które przybyły na konferencję mogły wysłuchać o tym, co może wpłynąć na podniesienie jakości ich pracy i na to, jak będą postrzegane przez pacjentki. Tematyka skupiała się wokół bardzo ważnych z praktycznego puntu widzenia informacji. Mówiono m.in. o standardach opieki nad kobietą zarówno w czasie ciąży i podczas połogu. Poruszono także bardzo trudny, a zarazem szalenie istotny temat opieki nad kobietą po poronieniu i stracie dziecka.

W trakcie konferencji nieustannie podkreślano rolę położnej w aktualnym świecie medycznym – jako marki samej w sobie. Zwracano uwagę na proces budowania jej prestiżu i walki ze stereotypami. Okazuje się to niezwykle pomocne, budzi zaufanie pacjentek i stanowi o tym, jak doceniana jest jej ciężka praca.

konferencja nova Nie zabrakło także naukowych aspektów. Poruszono niezwykle ciekawy temat epigenetyki, oraz znieczulenia wziewnego stosowanego u kobiet podczas porodu.

Poza salą wykładową można było dowiedzieć się czegoś na temat nowości rynkowych –m.in. na temat testu NOVA. Jest to rewolucyjne badanie pod wieloma względami. Na podstawie testu NOVA można określić ryzyko wystąpienia u dziecka 50 chorób wrodzonych, ale też przypuszczalną odpowiedz pacjenta na jedną z 20 substancji stosowanych obecnie w leczeniu dzieci.

Wysoki poziom merytoryczny wszystkich wykładów, jak i interesująca tematyka oraz możliwość dyskusji, stworzyły wspaniałą atmosferę podczas spotkania. Można więc być pewnym, że kolejne konferencje organizowane przez Fundację Rodzić po Ludzku przyciągną rzesze zainteresowanych.

Źródło zdjęć: Fundacja Rodzić po Ludzku

 

 

 

 

 


Zobacz też: achondroplazja, alkatonuria, anemia sierpowatachoroba Alzheimera, choroba Gauchera, Daltonizm, zespół DravetDystrofia mięśniowa Duchenne’a,  farmakogenomikafenyloketonuria, hemochromatoza, hemofilia, hipertrichoza, homocystynuria, klątwa Ondyny, mukowiscydoza, porfiria, rdzeniowy zanik mięśni, zespół Beckwitha-Wiedemanna, zespół Charge, zespół Cri du Chat, zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Gilberta, zespół Klinefeltera, zespół Marfana, nietolerancja laktozyzespół Noonan, zespół Patau, zespół Pradera-Williego, zespół Retta, zespół Sillvera-Russella, zespół supersamicy, zespół Tourette’a, zespół Turnera, zespół Usherabadanie genetyczne, porada genetykarzadkie choroby genetyczne, badanie kariotypu


kalendarz ciążyobjawy ciąży poródktóry tydzień ciąży badania w ciąży pológćwiczenia dla kobiet w ciąży usg w ciąży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *