baner nova
baner nova

Modelka Amanda Booth urodziła synka z Zespołem Downa!

zespół Downa Niespełna rok temu znana amerykańska modelka Amanda Booth została szczęśliwą mamą. Jej synek – 11 miesięczny dziś Micah Quinones –  ma zespół Downa. O chorobie dziecka gwiazda dowiedziała się 3 miesiące po jego narodzinach. I choć lekarze sugerowali przeprowadzenie badań prenatalnych, ona jednak zdecydowała, że nie będzie ich robić. Chciała oszczędzić sobie i mężowi niepotrzebnego stresu, poza była pewna, że to niczego nie zmieni.

Zespół Downa – choroba genetyczna, która daje charakterystyczne objawy

Kariotyp każdego zdrowego człowieka składa się z 23 par ponumerowanych kolejno chromosomów. Zespół Downa jest wynikiem obecności trzeciego chromosomu 21. W przebiegu zespołu można zaobserwować wiele objawów. Dotyczą one przede wszystkim wyglądu zewnętrznego. Do tych najbardziej charakterystycznych należą na pewno:  skośne szpary powiekowe, płaski profil twarzy, krótkie kończyny i krępa sylwetka. Bardzo często diagnozuje się  opóźnienie rozwoju intelektualnego, od lekkiego po umiarkowany. U chorych dochodzi też do upośledzenia funkcji wielu ważnych narządów wewnętrznych, w tym przede wszystkim serca.

Zrobiono badania genetyczne – wyniki były jednoznaczne…

Micah urodził się ze zdrowym sercem, przez co lekarzom trudniej było postawić ostateczną diagnozę. Przypuszczenia potwierdziły się jednak w 3 miesiącu życia dziecka, kiedy to wykonano u niego badania genetyczne. Wyniki testu DNA nie pozostawiały cienia wątpliwości – chłopiec cierpiał na trisomię chromosomu 21.

Dumna mama nie zamierza ukrywać synka!

Amanda jest dumna, że może być mamą tak pięknego dziecka. Zabiera nawet Micah na sesje zdjęciowe i razem z nim pozuje. Wszyscy są zgodni – to urodzony model! Zdjęcia zamieszcza potem na Instagramie, stworzonym specjalnie dla niego.

Gwiazda podkreśla, że nie zamierza ukrywać synka, wręcz przeciwnie! Chce, aby Micah był w przyszłości pewnym siebie chłopcem i nigdy nie wstydził się swojej choroby.

źródło informacji: fakt.pl

 

 

 


 


kalendarz ciążyobjawy ciąży poródktóry tydzień ciąży badania w ciąży pológćwiczenia dla kobiet w ciąży usg w ciąży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

,,,