Identyfikacja płci martwego płodu, co powinnaś wiedzieć
Jak wszyscy wiemy życie pisze bardzo różne scenariusze. Czasami zdarza się tak, że ciąża nie rozwija się prawidłowo i dochodzi do jej przedwczesnego zakończenia, czyli poronienia. Gdy dochodzi do tego na tak wczesnym etapie, że nie znamy jeszcze płci dziecka warto jest wykonać badania genetyczne mające na celu identyfikację płci martwego płodu. Poniżej znajdują się podstawowe informacje, które mogą okazać się pomocne w tym niezwykle trudnym okresie.
Ile się czeka na identyfikacje płci martwego płodu?
Do czego jest potrzebna identyfikacja płci martwego płodu?
Jaka jest cena identyfikacji płci martwego płodu?
Gdzie zrobić identyfikacje płci martwego płodu?
Ile się czeka na identyfikacje płci martwego płodu?
Na wyniki identyfikacji płci martwego płodu, w zależności od wybranego laboratorium, oczekuje się od kilku do kilkunastu dni roboczych. Co do zasady im krótszy czas oczekiwania na rezultaty badania tym wyższej ceny należy się spodziewać.
Do czego jest potrzebna identyfikacja płci martwego płodu?
Identyfikacja płci martwego płodu jest wiadomością niezbędną do zarejestrowania dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz ubiegania się do przysługujących z tego tytułu świadczeń. Mowa tu o 56 urlopie macierzyńskim oraz zasiłku pogrzebowym, o który można się ubiegać po zorganizowaniu pogrzebu. Wynosi on 4000 złotych.
Jaka jest cena identyfikacji płci martwego płodu?
Identyfikacja płci martwego płodu na podstawie dostarczonego materiału wiąże się z wydatkiem rzędu 400 złotych. Jednakże, jeżeli zdecydujemy się na placówkę w której okres oczekiwania na wyniki wynosi od 4 do 5 dni roboczych koszt ten może być znacznie wyższy.
Gdzie zrobić identyfikacje płci martwego płodu?
Identyfikację płci martwego płodu można wykonać w certyfikowanym laboratorium medycznym. Należy pamiętać o tym, że jest to badanie nierefundowane w związku z czym za jego przeprowadzenie musimy zapłacić sami. Aby je wykonać należy przekazać do placówki próbkę materiału pochodzącego z poronienia. Należy umiejscowić ją w soli fizjologicznej lub bloczku parafinowym. W sytuacji, gdy do poronienia dochodzi w placówce medycznej kobieta może poprosić personel medyczny o przygotowanie materiału niezbędnego do badania.